71 321 94 02 info@caussade.pl

Mieszanki pastewne

 

Stanowią zasiew roślin złożony z kilku gatunków roślin, które w krótkim czasie pozwalają na uzyskanie dużego zapasu paszy. Mieszanki pastewne to doskonała alternatywa w żywieniu bydła, która pozwala na szybkie uzupełnienie potrzebnej ilości paszy dla zwierząt oraz poprawę żyzności i struktury gleby. Mogą być zasiane na pastwiskach oraz łąkach będących źródłem pozyskiwania pasz. Stanowią bardzo cenne źródło pokarmu dla przeżuwaczy i mogą być podawane w formie zielonki w okresie letnim, oraz siana, kiszonki, a także sianokiszonki, zimą.

Oferowane przez nas mieszanki pastewne składają się z roślin, które dają plon o dużej masie, szybko odrastają i stanowią cenne źródło składników odżywczych dla zwierząt. Są przeznaczone dla gospodarstw, w których przykłada się uwagę do niezawodnych sposobów produkcji paszy. Chcąc wysiać łąkę lub pastwisko, należy wybrać nasiona pochodzące od sprawdzonego producenta, dzięki czemu można mieć pewność, że skład produktu będzie zgodny z deklaracją na opakowaniu i będzie on w stanie sprostać wymaganiom.

 

EXPRESS’HERB

Skład mieszanki:

 

53% Życica wielokwiatowa (odmiana CHOISI): bardzo szybko rozwijająca się trawa, dająca wysokie plony pełnowartościowej pod względem żywieniowym paszy dla bydła o dużej zawartości cukrów i wysokiej strawności. Bardzo szybko odrastająca po skoszeniu, z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym, posiadająca wysoką odporność na choroby i dobrą zimotrwałość.

47% Koniczyna aleksandryjska: roślina charakteryzująca się wysokim potencjałem plonowania, poprawiająca żyzność gleby, szybko rosnąca i dobrze krzewiąca. Doskonała jako uzupełnienie paszy w białko.

mieszanka pastewna EXPRESS'HERB

mieszanka pastewna EXPRESS’HERB

 

 

 

DELISS’HERB

Skład mieszanki:

10% Koniczyna biała

13% Tymotka łąkowa

17% Kostrzewa łąkowa

60% Życica trwała

mieszanka pastewna DELISS'HERB

mieszanka pastewna DELISS’HERB

 

 

 

WINTER.COUV

Skład mieszanki:

10% Kończyna inkarnatka

10% Wyka ozima

38% Owies szorstki

42% Żyto hybrydowe

mieszanka pastewna WINTER.COUV

mieszanka pastewna WINTER.COUV

 

 

 

Zapraszamy do wypróbowania naszych mieszanek pastewnych w Państwa gospodarstwie jako alternatywy w żywieniu bydła, a także do kontaktu z naszymi doradcami regionalnymi, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.