71 321 94 02 info@caussade.pl

Mieszanki pastewne

 

Stanowią zasiew roślin złożony z kilku gatunków roślin, które w krótkim czasie pozwalają na uzyskanie dużego zapasu paszy. Mieszanki pastewne to doskonała alternatywa w żywieniu bydła, która pozwala na szybkie uzupełnienie potrzebnej ilości paszy dla zwierząt oraz poprawę żyzności i struktury gleby. Mogą być zasiane na pastwiskach oraz łąkach będących źródłem pozyskiwania pasz. Stanowią bardzo cenne źródło pokarmu dla przeżuwaczy i mogą być podawane w formie zielonki w okresie letnim, oraz siana, kiszonki, a także sianokiszonki, zimą.

Oferowane przez nas mieszanki pastewne składają się z roślin, które dają plon o dużej masie, szybko odrastają i stanowią cenne źródło składników odżywczych dla zwierząt. Są przeznaczone dla gospodarstw, w których przykłada się uwagę do niezawodnych sposobów produkcji paszy. Chcąc wysiać łąkę lub pastwisko, należy wybrać nasiona pochodzące od sprawdzonego producenta, dzięki czemu można mieć pewność, że skład produktu będzie zgodny z deklaracją na opakowaniu i będzie on w stanie sprostać wymaganiom.

 

EXPRESS’HERB

Skład mieszanki:
53% Życica wielokwiatowa (odmiana CHOISI): bardzo szybko rozwijająca się trawa, dająca wysokie plony pełnowartościowej pod względem żywieniowym paszy dla bydła o dużej zawartości cukrów i wysokiej strawności. Bardzo szybko odrastająca po skoszeniu, z silnie rozwiniętym systemem korzeniowym, posiadająca wysoką odporność na choroby i dobrą zimotrwałość.
47% Koniczyna aleksandryjska: roślina charakteryzująca się wysokim potencjałem plonowania, poprawiająca żyzność gleby, szybko rosnąca i dobrze krzewiąca. Doskonała jako uzupełnienie paszy w białko.

EXPRESS'HERB

 

 

 

 

 

CS STOCK CTT

Skład mieszanki:
28% Życica wielokwiatowa ENSILOR
23% Życica wielokwiatowa CHOISI
28% Koniczyna inkarnatka BOLSENA
19% Koniczyna łuskowata SQUAR
2% Wyka kosmata LATIGO

CS STOCK CTT

 

 

 

 

 

ESTIV’HERB

Skład mieszanki:
37% Kupkówka ISOARD
24% Kostrzewa trzcinowa LYDIE
20% Życica trwała EDI 2n
12% Życica mieszańcowa MILORE
7%   Koniczyna biała HUIA

ESTIV'HERB

 

 

 

 

 

DELISS’HERB

Skład mieszanki:
10% Koniczyna biała HUIA
13% Tymotka łąkowa
17% Kostrzewa łąkowa
33% Życica trwała EDI 2n
27% Życica trwała TORRUS 4n

DELISS'HERB

 

 

 

 

 

CS RENOV LTT

Skład mieszanki:
28% Życica trwała GILDAS 4n
37% Życica trwała EDI 2n
35% Życica mieszańcowa MILORE

 

CS RENOV LTT

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do wypróbowania naszych mieszanek pastewnych w Państwa gospodarstwie jako alternatywy w żywieniu bydła, a także do kontaktu z naszymi doradcami regionalnymi, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.