71 321 94 02 info@caussade.pl

Sorgo – Trawa sudańska

 

Caussade Semences oferuje do sprzedaży wydajne odmiany sorgo własnej hodowli.  Nasze odmiany polecane są szczególnie na obszary, gdzie zasoby wodne są znacznie ograniczone.
Dla hodowców bydła, Caussade Semences oferuje sorgo cukrowe wykorzystywane do produkcji jakościowych, wysokowydajnych  kiszonek. Ostatnie kilka lat pokazuje możliwość wykorzystania sorgo i konkurencyjność tego gatunku w stosunku do innych roślin, szczególnie na terenach suchych lub z okresowymi niedoborami wody.
Caussade Semences stale wprowadza nowe atrakcyjne odmiany z przeznaczeniem na pasze. Oferowane przez nas mieszańce charakteryzują się wczesnością, odpornością w warunkach polowych i wysoką wydajnością.

SORGO / TRAWA SUDAŃSKA

GatunekOdmianaJednostka siewnaJs/haZdjęcieOpis
Trawa sudańskaLUSSI25 kg2 haRekordowe plony suchej masy w zielonce.
Szybki rozwój początkowy i mała wrażliwość na niedobory wody.
Trawa sudańskaLURABO25 kg2 haWysoka tolerancja na suszę i warunki stresowe, przy zachowaniu wysokiego i stabilnego plonowania.
Trawa sudańskaJUMBO STAR25 kg1,5 haWydajne plonowanie nawet na glebach bardzo lekkich i suchych.
Wyjątkowa przydatność na cele energetyczne i kiszonkę.
Sorgo [na nasiona]BALTO300 000 nasion1 haSorgo ziarnowe z imponującymi plonami nasion.
Niewysokie rośliny z dobrym wigorem początkowym.
SorgoSUPERSILE 18500 000 nasion2 haEnergetyczna pasza dla zwierząt oraz doskonała biomasa dla biogazowni.
Odmiana tolerancyjna na suszę i stres zapewnia bezpieczeństwo.

Zapraszamy do lektury artykułu w miesięczniku „Biomasa” o plonowaniu sorgo i trawy sudańskiej hodowli Caussade w Polsce:

Sorgo i trawa sudańska jako substrat dla biogazowni rolniczych. Charakterystyka i plonowanie wybranych odmian sorgo i trawy sudańskiej.


Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat Sorgo i Trawy Sudańskiej zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami regionalnymi.